Katma değeri yüksek teknolojik ürün ve hizmetleri ile sizlerin tercih edip güvendiği, Türkiye’nin önde gelen tekstil finisaj makineleri imalatçıları olan iki marka; EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. ve HAS GROUP Makina Endüstri A.Ş. bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına satış ve pazarlama faaliyetlerini tek bir çatı altında toplama kararı almıştır.
    16 Nisan 2019 tarihi itibariyle iki firma arasında imzalanan iş birliği anlaşması, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde uzmanlaşan EFFE Makine Endüstri Tic.A.Ş. pazarlama firması ve bünyesindeki tüm ekibin bilgi, beceri ve tecrübeleri ile HAS GROUP Makina Endüstri A.Ş. markasının değerli satış teknik ve satış sonrası servis birimlerini bir araya getirmekte olup müşteriler için daha hızlı, kaliteli, sürdürülebilir ve ulaşılabilir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Bu iş birliğinde tekstil makine sektöründe 25 yıllık tecrübesi olan HAS GROUP Makina Endüstri A.Ş. firması Ar-Ge çalışmalarıyla, ürettiği makinaların geliştirilmesine odaklanacak olup, özellikle; Şardon, Tıraş, Fırça, Kauçuklu Sanfor, Keçeli Sanfor Makineleri ile Buharlama, Teknik Tekstiller, Kaplama Hatları, Denim ve Halı Finisaj Hatları üretimine devam edecektir.
    EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. markası da deneyimli mühendislik ekibi ile yaklaşık 20 yıldan bu yana geliştirdiği ve üretiminde uzman olduğu Ram Makinesi imalatıyla beraber, ram makinelerinin ekipman ve aksamları, dijital ve rotasyon baskı makinelerinin ekipman ve aksamları ile kurutma kabinlerinin üretimine devam edecektir.
    Türkiye ve dünyadaki tüm satış ve pazarlama faaliyetleri de EFFE Markasının pazarlama firması olan EFFE Makine Endüstri Tic. A.Ş. tarafından yürütülecektir.
    Tüm teknik destek, montaj, servis, satış sonrası servis hizmetleri; EFFE Makine Endüstri Tic. A.Ş. ve HAS GROUP Makina Endüstri A.Ş. markalarının ilgili personelleri tarafından verilmeye devam edecektir. Gerekli organizasyonlar, taleplerin değerlendirilmesi, yeni makine projeleri ve gerek ram makinesi gerek diğer finisaj makineleri konularındaki faaliyetler EFFE Makine Endüstri Tic. A.Ş. Pazarlama firması üzerinden sürdürülecektir.
    EFFE ve HAS GROUP markalarının yurtdışı temsilcilik acentelerinin tüm yetki ve görevleri mevcut düzende devam edecek olup, müşterilerin talep ve beklentilerine en hızlı şekilde cevap verilmeye devam edilecektir.
    Bu stratejik iş birliğinin her iki firma için hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.